• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Relacje 2026 03 28 Rajd Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego

2026 03 28 Rajd Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego

W tym roku sezon turystyczny postanowiliśmy rozpocząć tuż przed zmianą czasu. Rajd Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego 2026 odbył się 28 marca.

 

O godzinie 9:17 spory tłumek ludzi spragnionych kontaktu z naturą wysypał się z pociągu Reggio na przystanku Godętowo. Byli członkowie KTP „Orły” Słupsk, KTK „Kahel-Klub”, przewodnicy lęborscy, niezrzeszeni i przede wszystkim młodzież ze szkolnego koła PTTK z lęborskiej SP 8. W sumie było nas ponad 100 osób.

Kolumnę rajdową poprowadził kol. Tadeusz Krawczyk, przodownik turystyki pieszej i przewodnik turystyczny PTTK. Ruszyliśmy z Godętowa do Łęczyc, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć kolekcję starych telefonów kol. Bogdana Godzisza (zresztą kwatermistrza Rajdu). Z Łęczyc udaliśmy się Zieloną Trasą Rowerową (Szlak Pradoliny Łeby – Redy) skrajem lasu do Lęborka. Po drodze była oczywiście kiełbaska i ognisko, na którym można ją było sobie upiec.

Przede wszystkim dopisała pogoda. Pierwsze promienie wiosennego słońca sprzyjały naszej wędrówce. Zieleń, co prawda dopiero się budziła (co widać na zdjęciach), ale było bardzo przyjemnie. Sezon turystyczny możemy uznać za otwarty.

Tekst i zdjęcia

I.Krawiec

Galeria

 

Zegar

Linki

Zapraszamy:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama